Od zemlje…

V naši skupini smo si za rdečo nit izbrali projekt Od zemlje do žemlje, preko katerega naj bi otroci spoznavali, kako od semena do kruha, od kje jabolka v trgovini,… Za sodelovanje smo prosili Biotehnično šolo v Šempetru pri Gorici, kjer so nam z veseljem sprejeli. V začetku oktobra smo bili povabljeni na prvo srečanje – obiranje jabolk. Sprejeli so nas dijaki 3. letnika z mentorjem, ki so že marljivo delali v sadovnjaku. Po nazornem prikazu, kako se jabolka pravilno obira, smo tudi mi začeli z delom. Vedra so bila hitro polna jabolk, dijaki pa so nam pomagali pri praznjenju veder v zabojnik. Po neravno lahkem delu smo bili povabljeni tudi na pokušino različnih sort jabolk in svežih jabolčnih krhljev.

Neizmerno smo uživali in z veseljem pričakujemo naslednje srečanje!

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...