Obiskal nas je Peter Abram

V naši skupini Učenjaki, smo sami radovedneži, raziskovalci in “pohajači”. Najraje se “učimo” izven igralnice in tako smo v aprilu spet obiskali Mestno Galerijo v Novi Gorici in si ogledali razstavo Petra Abrama. Polni vtisov in prevzeti nad umetnijami smo naslednji dan pričeli ustvarjati tudi sami. Nastale so prave “pedenjumetnije”.

Iz občutka hvaležnosti za nova spoznanja in izkušnje smo eno otroško delo, risbo avtorjevega kipa “Mladost”, poslali umetniku. Vsak otrok je dodal še svoje sporočilo, željo, misel ali zahvalo. Po prejemu darila, nas je likovni ustvarjalec Pete obiskal v igralnici. Vsakega otroka je obdaril s fotografijo svojega kipa z naslovom Deček in sonce, na zadnji strani pa pripravil odgovor na otrokovo sporočilo.

po veselem in sproščenem druženju ter izmenjavi likovnih idej, je vsestranski umetnik Peter podaril vrtcu knjigo Srečka Kosovela Sonce na Krasu, ki jo je sam ilustriral, ter grafiko škratka Dobrošina.

Srečanje je bilo za vse sodelujoče neprecenljiva izkušnja, zato smo Petru Abramu neizmerno hvaležni!

 

 

(Skupno 260 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...