Kam nas pelje pot

V našem kraju, na mestu, kjer stoji naš vrtec je bilo včasih jezero, iz katerega se je slišal prodoren zvok “gr – gr”. Zmaj s tremi glavami se je prebudil iz požiralnika na dnu jezera in šel iskat hrano. Zmaja so pretentali, da je padel v Sočo. Jezero je skozi požiralnik odteklo in nastalo je naše polje. Vodja plemena je takrat temu kraju dal ime Gr-gr. Da se lepše sliši, so ljudje dodali še črko A in zato ima kraj ime GRGAR. Še vedno so med nami starejši ljudje, ki pravijo, da gredo v Grgr.
To pripoveduje pravljična pripovedka ” Gr-gr” iz knjige :”ZA SEDMIMI GRIČI IN DEVETIMI HRIBI” (Vladimir Leban).
Slikarji smo odkrivali katere poti vodijo v Grgar, iz njega in kam naprej. Tako smo se seznanili o velikosti vasi Grgar. Našli smo tudi požiralnik, na katerem naj bi nekoč sedel zmaj. Zaupamo vam lahko, da zmaja tam ni več.

(Skupno 364 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...