Kaj se skriva v tej črni vreči?

Dan, ko so vsi starejši otroci odšli veselo na sneg na Lokve, smo tudi mi v Solkanu preživeli v igri s snegom. V hladnem dopoldnevu smo na atriju našli dve težki črni vreči. Radovednost je bila neizmerna in ko smo vreči strgali smo zagledali sneg. »Juhu!« in brž začeli preizkušati kaj se bo zgodilo če…  ga primemo v dlan, če ga vržemo, če ga pohodimo, če ga poližemo, stisnemo…

Seveda, če imamo sneg, je naša dolžnost izdelati tudi snežaka. A ne le enega. »En’ga mičken’ga in en’ga velikega!« V igralnici smo poiskali potrebne  lončke in pokrovčke, vejice. 1,2,3 in že snežak stoji! Okoli snežakov smo tudi zarajali in jim veselo zapeli.

Vsi smo se snega razveselili in se veliko ob tem naučili. Ker pa je sonce naše snežake hitro stopilo smo si v igralnici naredili svoje, ki se še danes veselo smejijo.

(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...