Palčke

Na enem izmed obiskov gozda smo raziskovali in ugotavljali od kod pridejo »palčke«. Našli smo jih veliko. Različnih. Tankih, debelih, dolgih, kratkih, ravnih in »zvitih«, hrapavih in gladkih. In spoznali smo nekaj zelo pomembnega: »palčke« zrastejo iz zemlje. Vse, ki smo jih našli so imele tudi liste. Od drobnih in nizkih do takih debelih, visokih. Če smo tanke in kratke lahko cele pobožali smo na visoke, debele, ob pomoči, tudi splezali. Nekatere so bile po tleh in smo stopili čez, druge pa smo nam služile kot »nadvoz«. V gozdu smo se na konkretnem primeru naučili in povezali že znano, da tem rastočim »palčkam« rečemo grm ali drevo in da so gole »palčke«, ki jih najdemo tleh bile nekoč veje teh grmov in listnatih dreves. Kaj pa lahko vse počnemo z golimi palčkami pa ne rabimo razlagati. Naša domišljija je brezmejna, kot svetlo nebo, ki ga uzremo skozi vedno redkejše krošnje dreves.

(Skupno 17 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...