“Domače igrače”

V času polnih polic z igračami, tistimi kupljenimi, smo se odločili, da otrokom ponudimo »domače« igrače. Igrače, ki smo jih izdelali iz naravnega in recikliranega materiala. »Mavrični žetoni« koluti posušenih vej, pobarvani z različnimi barvami so otroke zelo pritegnili. Sami so raziskovali material, obliko, barve in pravila igre. Hitro so ugotovili, da je igra zabavna in hkrati zahteva od igralca, da na žetone pazi, saj se hitro skotalijo pod omaro. V tem primeru je bilo igro nemogoče končati.

Drugo igro, vstavljanko » Pikapolonico«, smo pa kar skupaj izdelali. Nekaj kartona škatel od plenic, pvc zamaški, škarje ter barva. Trdo rezanje kartona so opravile vzgojiteljice, barvali so otroci sami. Najtežji del je bil počakati, da se barva posuši! Dogovarjanje, kdo bo prvi vstavljal zamaške je bilo burno. S potrpežljivostjo in zagotovilom, da bodo vsi prišli na vrsto smo na koncu uživali vsi.

Otroke smo tako navajali, da je potrebno na stvari paziti, jih pravilno uporabljati in seveda tudi skrbno pospravljati.

(Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...