Jabolko rdeče hej, kje si zraslo mi povej …

»Tam, na jablani košati!« znajo povedati vsi Korenjaki. V okolici našega vrtca smo jih našli veliko. Rdečih, rumenih, zelenih, majhnih in celo zlatih jabolk. V zgodbici o mali miški in velikem jabolku smo spoznavali, kako se jabolko potiska in kotali. Kako težko je kotaliti veliko žogo in kako majhna žogica leti po zraku, vse to smo preizkušali kar nekaj dni. Poslušali smo tudi pravljico o ježku in miški, ki je ostala brez svoje hiške. Na koncu pravljice je ježek miško vzel k sebi in z njo delil jabolko: » …en košček zate, en košček zame… «  Z jabolki smo likovno ustvarjali in se tudi kulinarično preizkusili. Pripravili smo si palačinke z jabolčno čežano. Mljask, so bile dobre palačinke, čežana pa tudi, saj smo jabolkom dodali vanilijin sladkor, cimet in svežo limono. Najbolj pomembno spoznanje pa je bilo to, da nam je skupaj lažje, ko si pomagamo in se veselimo skupnih uspehov.

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...