Veseli december pri Vrtnarjih

Veseli december smo začeli z okrasitvijo vrtca, kar je bilo presenečenje za otroke. Vsi smo se trudili, da bi nam bilo vsem lepo in čarobno. Našo malo, vrtnarsko smrečico smo z veseljem okrasili, nogavice potiskali in izdelali čudovite voščilnice za naše bližnje. V vrtcih so pravljice doma, vsak dan je ena k nam prišla. Skupaj, vsi otroci, smo jih poslušali in se o njih pogovarjali. Pod našim čarobnim drevesom smo se skupaj zbrali in v deželo domišljije skupaj odpotovali. Preizkusili smo se tudi v zimskem kvizu z ugankami in v igri spomin. Mi, Vrtnarji, smo bili pri tem zelo uspešni. Nekega dne nas je pod drevesom pričakalo Miklavževo darilo: suho sadje, s katerim smo se vsi posladkali. Tudi dedek Mraz je prišel med nas, nas obdaril in nas o marsičem poučil ter nam skrb za zobe naročil. Še dve predstavi smo medse sprejeli, »Medo ne more spati« naših vzgojiteljic ter »Kje je miška?« dijakov SŠ Veno Pilon. To pa še ni vse. Preizkusili smo se tudi v peki potičk. Okusne potičke smo nato tudi domov vzeli in jih v družini skupaj pojedli. Kot se za praznični čas spodobi, smo si v vrtčevskem kinu z vstopnicami »Frančkov čarobni božič« ogledali. Veseli december smo zaključili s slavnostno malico ob svečkah in prazničnem pogrinjku. Na zadnji dan v vrtcu so nas še otroci pevskega zbora vrtca Solkan razveselili, saj so nam pravi koncert priredili.

Ko smo v novem letu nazaj v vrtec prišli, smo bili zelo presenečeni. Pod našo jelko smo še od Božička darila dobili, jih skupaj odvili in igrače z veseljem preizkusili. Očitno smo bili »zelo pridni«, da smo darila od vseh treh dobrih mož dobili.

 

(Skupno 243 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...