Pomlad pri Junakih

˝Mali zvonček se je zbudil..˝. Zbudili so se zvončki in nam zacingljali, da je k nam prišla pomlad. Pozdravili smo jo s pesmico Mali zvonček in zvončke tudi gibalno uprizorili . Medtem smo s šopkom zvončkov, ki smo jih nabrali na sprehodu po gozdu, počastili in voščili tudi vse naše mamice. Med poslušanjem zgodbe Zaljubljeni zvonček smo spoznali njegovo prijateljico-trobentico in oba tudi narisali ter poslikali. Zvonček in trobentico smo opazovali v steklenih vazicah in opazili kako sta sestavljena. Ugotovili smo da imata različno število cvetnih listov, steblo in pod zemljo ima zvonček čebulico, trobentica pa koreninice. Tako smo zvonček na listu iz izrezanih delov sestavili v celoto, trobentice smo pa zapolnili s trganko.  Medtem smo se tudi veliko zabavali ob praznovanju rojstnih dni in seveda z igro po kotičkih.

vzgojiteljica Urška Komel

 

 

(Skupno 1.066 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...