Pohod buč

POHOD »STRAŠLJIVIH« BUČ

Mesec oktober je bil za nas zelo pisan in barvit. V tednu otroka smo skozi zgodbo Barve mavrice spoznali »drugačnost«, ki smo jo vpeljali v celoten teden otroka. Skupaj smo se pogovarjali in tudi poskusili razumeIt, kaj sploh pomeni biti »drugačen«. Na to temo smo nato narisali veliko zanimivih predstav skozi otrokove oči. Priznati morava, da se jih je tema kar dotaknila.
Kasneje, v sredini oktobra smo izpeljali prvo srečanje s starši. Poimenovali smo ga »pohod strašljivih buč«. Starši so skupaj z otroci izdolbli bučo in ločili semena stran od mesa. Nato so s svinčnikom narisali želeni izraz in ga kasneje tudi z nožem izrezali. Nastale so čudovite buče.
Da pa bi bil naš popoldan zanimivejši, smo se s temi bučami odpravili na kratek pohod po Trnovem. Starši in otroci so svojimi osvetljenimi bučami urno hodili.
Skupaj smo tako preživeli čudovito popoldne.

Mojca B.Rogelja in Nika Novinec, vzgojiteljica in pomočnica vzgojiteljice

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...